Gul glasyr med röd kräftdekor.
Uppläggningsfat.
Tolv assietter.
Skål med lock.
Tillverkningsdefekter, slitage samt krackelyrer. Fyra delar med nagg. Den gula glasyren varierar i intensitet från gods till gods. Skål med smärre spricka.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.