Vaser fem st samt burk med lock. Polykrom randdekor. H 4,5 - 30,5. Burk med lock, poykrom randdekor. H 14. Proveniens: Sven Jonsons samling.
Två mindre vaser med nagg.
Proveniens: Sven Jonsons samling