Bronserade och förgyllda. Dekor av rocailler. Spegel med slipat glas. Bord med skiva i vit marmor. Spegel h 170, b 65. Bord l 77, b 28, h 76.
Slitage, sprickor, pastellagebortfall. Ombronserade. Anlupet glas. Delarna ej ursprungligen sammanhörande.