6 matskedar med bladdekor, 1879, stämplade ORL, såssked, 1943, 5 soppskedar men snäckmönster, 1868, 6 teskedar, 1905, Åbo, en strösked 1908 I Erling, 11 delar diverse bestick samt en äggkopp i form av äggskal på fot av korslagda kvistar, Åbo 1910.
Monogram. Slitage. En sked med bucklor.