S.k partnerdesk. Mahogny. 2 hurtsar med 8 lådor samt 2 skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Lådor i sargen. L 150 cm. B 98,5 cm. H 78 cm.
Omfattande slitage. Skav, fläckar, repor, något ostadigt, stötskador. 1 låda saknas samt 2 lådor saknar beslag. Nyckel saknas.