Otydliga stämplar, troligen Riga. Bricka, kaffekanna med lock, sockerskål med lock samt gräddkanna med lock. Vridna knäckar, dekor av rocailler och rosor. Svärtade trähänklar. H 14-29, bricka diam 32.
Mindre bucklor.