Porträtt av Fredrik den Store av Preussen, porträtt av äldre elegant dam med tiara, silverram med svenska stämplar daterad 1918. Ovalt erotiskt motiv av avklädd kvinna, ovalt porträtt av ung elegant kvinna. Bildstorl 9 x 6 och mindre.
Slitage, porträttet av ung elegant kvinna med skador.