Porträtt August Blanche i oval mässingsram krönt av bandrosett, ovalt porträtt av elegant kvinna, ovalt motiv på papper av kvinna i parkmiljö, oval genombruten stålram med fasetterade stålpärlor, sekelskiftet 1800. Bildstorl 5, 5 x 4 och något mindre.
Slitage, stålramen ursprungligen del av spänne. Smärre skador.