DOCKA, biskvi, C.M. Bergmann, Tyskland, 1900-talets första kvartal.
Målat biskvihuvud med ögon av glas. Ledade armar och ben i papier maché. Sidenklänning, tyllhatt, skinnskor, livstycke, mamelucker samt 2 underkjolar med spetsar. L 60.
Slitage, färgbortfall. Kläderna blekta och med skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.