Tre svängda ljusarmar på balusterformat ben, rund fot. Dekor av löv och blommor, krönande spira med klot. Klar glasmassa med påklippta detaljer i grönt. H 73.
Slitage, nagg. Lagningar, en dekordetalj avbruten och medföljer.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.