KAFFEKANNA, silver, empire, Jacob Lenholm 1831. Tot vikt 735 gram.

Dekor av godroner. Uppsvängd pip med hästhuvud, på locket kotteknopp. Locket stämplat Sthlm 1810. Svängt svärtat trähandtag. Höjd 29 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Pip aning sned.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed