MATSERVIS, 36 delar, porslin, Rudolstadt, sent 1800-tal.

Lökmönstret. 14 mattallrikar, 8 assietter, 6 djupa tallrikar, 3 ovala resp runt uppläggningsfat, terrinfat, 2 karotter varav en med lock, såsskål.

Slitage, en mattallrik spräckt, några få delar med nagg och avslag. En karott saknar lock.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.