10 st tallrikar, diam 21.
12 st tallrikar, diam 24,5.
12 st tallrikar, diam 17.
10 st djupa tallrikar, diam 10.
1 st djup tallrik, diam 19.
4 st bulljongkoppar, diam 13,5.
11 st äggkoppar, h 4.
1 st kanna, h 13.
1 st kanna , h 14.
1 st lockterrin, h 21.
2 st lockkarotter, diam 16.
1 st lockkarott, diam 19.
2 st lockkarotter för sås, diam 13.
1 st lockkarott för sås, diam 10.
1 st lockkarott för sås, diam 8,5.
1 st skål, diam 23.
1 st skål, diam 21.
1 st skål, diam 14.
1 st skål, diam 19.
1 st skål, diam 22.
2 st uppläggningsfat, l 23,5.
1 st uppläggningsfat, l 29,5.
1 st uppläggningsfat, l 36.
2 st uppläggningsfat, l 32.
1 st uppläggningsfat, l 40.
2 st uppläggningsskålar, l 23,5.
1 st uppläggningsskål, l 28.
Bruksslitage.
Följande delar med nagg medföljer;
1 st djup tallrik, diam 21.
1 st äggkopp, h 4.
2 st buljongkoppar, diam 13,5.