Oval form. Med general Johan Fredrik Boys vapen. 58 x 44.
Slitage. Repor. Enstaka färgbortfall. Delvis retuscherad bemålning. Mindre bucklor.
Har enligt uppgift hängt på en grundskola i Vasastan vid 1900-talets början.