Jubileumsutgåva efter original från 1758. Dekor av det sk Rhenska mönstret i blått samt sopra bianco. Numrerade.
Stekfat numr 587/1800. L 46.
Tallrikar numr 231 1-4/1800. Diam 25.
Djupa tallrikar numr 211 1-4/1800. Diam 22.
Certifikat medföljer.
Obetydligt slitage.