MOCKASERVISER, 3 st, porslin, bl a Louise Adelborg, Rörstrand.
10 koppar med fat, polykrom målad dekor av svenska landskapsblommor, Louise Adelborg. 9 koppar med fat, Rörstrand, dekor av ängsblomma. 12 koppar med fat, Kina, rosa blomdekor. 6 assietter med fiskdekor medföljer.
Obet nagg. Något slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.