Folk art
172387

PARTI DALAHÄSTAR, 19 st, 1900-tal.

1 st märkt "Äkta Dalahemslöjd GA Olsson, Nunäs Mora Sweden.
5 st märkt "Äkta Dalahemslöjd Nils Olsson, Nunäs Mora Sweden.
1 st märkt "Äkta Dalahemslöjd Erik Pell, Färnäs, Mora Sweden.
1 st märkt "Varbergs hemslöjd"
H 7 - 22.

Slitage, repor samt färgbortfall.

Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.