1 st märkt "Äkta Dalahemslöjd GA Olsson, Nunäs Mora Sweden.
5 st märkt "Äkta Dalahemslöjd Nils Olsson, Nunäs Mora Sweden.
1 st märkt "Äkta Dalahemslöjd Erik Pell, Färnäs, Mora Sweden.
1 st märkt "Varbergs hemslöjd"
H 7 - 22.
Slitage, repor samt färgbortfall.