PARTI BÖCKER, 10 st, psalmböcker, teologi, 1700-1800-tal. Bla "Then Swenska Psalmboken", tryckt i Stockholm 1701.
Mest halv- och helfranska skinnband. Även bla "Sanningens kraft till at öfverwinna ...åtskilliga exempel på sådana religions bespottare..." av Eric Pontoppidan, Stockholm 1759.
Slitage. Ej genomgångna.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.