Soffa, ett par fåtöljer, bord med kakelskiva. Lackerad valnöt. Stoppade, plyschklädda sittmöbler. Soffans l 180. Bord med profilerad skiva, l 88, b 57, h 61.
Sittmöblerna med något slitage, obet fläckar. Kakelbordet med slitage, smärre skador.