För ett ljus vardera. Ovala förgyllda ramar med dekor och rosettkrön, svängd ljusarm i mässing. Höjd: 36,5 Bredd: 21 cm
Aningen lösaktigt krön och ljusarm. Smärre nagg och bortfall av färg. Stearinfläckar på ljusarm.