André Bauchant, Landscape with Road
Signerad A. Bauchant och daterad 1927. Duk uppfäst på pannå, 24 x 33 cm.
Surface dirt.
Konstnären Sven X:et Erixson.
Därefter i arv inom familjen.
Riksförbundet för bildande konst, utställning "245 Naiv tradition".