PARTI MYNT SAMT MEDALJER, bla silver och koppar, Sverige sent 1800-tal till 1900-talets andra hälft.
Olika valörer. Medaljer till bla Minne av Gustav Vasas intåg i Stockholm. Jubileumsutställningen, Göteborg 1923. August Blanche 1888. Nordiska Museet 100 år. Panama Pacific International Exposition San Francisco 1915.
Slitage, ej genomgångna.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.