Lennart Jirlow, "På stegen".
Signerad med blyerts och numrerad 133/310. Färglitografi, 1978. Tryckt hos Fernand Mourlot, Paris på Arches papper. Utgiven av Editions Linnaeus, Stockholm och Paris. Blindstämpel Mourlot. Bildyta 54 x 38 cm. Bladstorlek 65 x 48 cm.
Not examined out of frame. Minor stains on the mat.
"Lennart Jirlow. Litografier. I. 1966-1992", 1992, upptagen under nr 39, sid 88 samt avbildad helsida i färg sid 89.