Dekor av stiliserad blomkvist. Terrin, 2 fat, 8 djupa tallrikar, 3 mindre djupa talrikar, 2 mattallrikar, 7 mindre tallrikar samt assiett.
Stora skador, slitage, nagg, missfärgningar.