Dekor av flodlandskap i underglasyrblått, ovalt stekfat, l 30, ett par tallrikar, värmetallrik, diam 22-24. En udda tallrik med figurscen i polykroma färger, 1900-tal, diam 27.
Slitage, nagg. Stekfatet och värmetallriken med lagningar.