Ett par kandelabrar, Lars Holmström, Arvika. H 19. Lockdosa, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Diam 6. Lockdosa med spegelglas på insidan. Diam 15,5. Soppslev, l 47 samt lockterrin, h 18.
Slitage samt repor.