4 uppläggningsfat, l 23-40. 2 skålar, diam 19-21.5. 16 assietter, diam 19. 1 kanna, h 14.5. 1 såskanna, l 23. 8 tekoppar med fat. 5 tallrikar, diam 21. 5 större tallrikar, diam 23. 6 äggkoppar.
Obetydliga nagg samt bruksslitage.