MAT- KAFFE- OCH TESERVIS, 134 delar, porslin, Rörstrand. Sent 1900-tal.

"Ostindia", 12 större mattallrikar, 12 mindre mattallrikar, 12 förrättsassietter, 12 kakassietter, 12 djupa tallrikar, 12 buljongkoppar, 12 efterrättsskålar, 2 karotter med lock, terrin, tillbringare, 2 såssnipor, 2 smöraskar, 2 saladjärer, 2 saltströare, 2 pepparströare, 4 uppläggningsfat, kaffekanna, 11 kaffekoppar, tekanna, 6 tekoppar, sockerskål med lock, 2 gräddkannor, marmeladburk med lock.

Smärre bruksslitage.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.