Timepieces Other
1310450

Skeppsklocka, proveniens Broströmsrederierna, 1900-tal

Skeppsklocka, proveniens broströmsrederierna, 1900-tal.

Height ca 62 cm, width 80 cm.

Minor wear.

Droit de suite: No
Location:
Provenance

Rederi Broström lät tillverka en klocka av denna sort till varje fartyg som byggdes.

Contact
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Appraiser (On maternal leave)
+46 (0)727 43 08 79

Customer service

Sweden
Telephone hours: mon - fri 9 am - 5 pm

Telephone hours: mon - fri 9 am - 1 pm

Customer Service
Auction closed
Final bid
8 950
886
1 060
5 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bid history (32 bids)
11
Apr 9 11:28 AM
8 950 SEK
13
Apr 9 11:28 AM
8 750 SEK
11
Apr 9 11:28 AM
8 600 SEK
11
Apr 9 11:26 AM
8 350 SEK
13
Apr 9 11:26 AM
8 300 SEK
All times are in CEST