Metall, delvis svartlackerad. Detaljer i plast. Märkt "Blickensderfer 9 & 10 Cheapside London Made in USA". orginaletui i ekfanerat trä medföljer. H 17 inkl etui.
Lätt slitage på skrivmaskinen. Betydliga repor och fanérbortfall på etuiet.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.