PARTI KONST, 3 delar, skisser samt färglitografi.

Två skisser i rödkrita av Arvid Knöppel. Rävunge, sign och daterad 1940, med dedikation, 21x26. Lodjur och kalv, sign och daterad 1940, med dedikation, 24x15. Tryck föreställande vildsvin av samme konstnär medföljer. Färglitografi av Folke Ricklund. Sign och dat -75. Numr IX/XXX. Med dedikation. Bladstorlek 48x64.

Ytsmuts, fläckar.

Auction closed
500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed