Fat, fajans, Marieberg 1700-tal. Målad dekor i blått, l 38. Tallrik, Kina, 1700-tal, dekor i sepia av figurer. Diam 23. Fat, mellaneuropa, målad dekor i blått, diam 34.
Mariebergsfatet och kinesiska fatet med flera lagningar, retuscher. Europeiska fatet med kantnaggar.