Vit med ljusblå dekor. 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 1 förrättstallrik, 8 större assietter, 9 mindre assietter, 3 uppläggningsfat, 1 djupt uppläggningsfat, 1 terrin, 1 såsskål med fat.
Slitage, nagg, sprickor.