HÖRNSKÅP, gustaviansk provins, 1700-talets slut.

Brunbetsat, rundad front, räfflade spegelfält, övre räfflad dörr, skänkhylla, nedre räfflad dörr. Korta kannelerade ben. B 102, djup 66, h 190. Nyckel finns.

Slitage, renoverat och med smärre kompletteringar såsom bla nya lås.

Auction closed
3 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed