MATSALSGRUPP, 6 delar, barockstil, en del brickmärkt NK. 1900-talets första hälft.

Ek. Matbord med delbar skiva och två iläggsskivor. Fyra spiralvridna kopplade ben. L 110-218, b 92, h 74. Fyra stolar med rottingklädd ryggbricka mellan spiralvridna ståndare, stoppade sitsar, spiralvridna ben med fotkryss. Skåp med raka sidor, dörrpar med spegelfält och skuren floral dekor. Höga spiralvridna kopplade ben. Brickmärkt NK. L 100, b 41, h 162. Nyckel finns.

Slitage, repor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed