CAPE, Yves Saint Laurent rive gauche, 1980-tal.
Cape med kapuschong i svart ylle. Dekor av snörmakerier, tofs på kapuschongen. Märkt "SAINT LAURENT rive gauche PARIS MADE IN FRANCE".
Bruksslitage. Snörmakerierna med skador.