Manuell, alarm, incabloc, antimagnetic, ljus urtavla med guldfärgade stavar och arabiska siffror 12,2,4,6,8,10, plexiglas, 34 mm. Brunt läderband.
Slitage. Repor. Minst en senare krona. Ej funktionstestad. Visare med anlöpning. Urtavla med mindre anlöpning.