Manuell, ljus urtavla, index med romerska siffror, plexiglas, stålvisare, diameter 34 mm. Krona med fisk logo. Urtavla, boett samt verk märkt IWC. Boettnummer 1093350. Svart läderband, Omega.
Urtavla med anlöpning. Slitage och repor på boett och glas. Ej funktionstestad.