"Altdorf et ses environs"; "Vûe prise aux environs de la Tour" (2)
Handkolorerade etsningar, ett par. En efter Johann Ludwig Aberli (1723-1786). ca 45 x 62 cm. Gamla mahognyfanerade ramar (Karl-Johan).
Ej examinerade ur ramar. Gulnade, fläckar , mindre defekter.