958
129809

POTTSKÅP, 1700-talets andra hälft. Italien.

8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Hammer price
17 500 SEK

Mahognyfanerad. Svängd form. Höjd 70, längd 60, bredd 34,5 cm. Nyckel medföljer.

Renoverad, kompletterad, ställvis maskstungen.

 Hide
 Show more

Important Spring Sale 657

394. A Swedish early 19th century parcel-gilt silver cream-jug, mark of Johan Samuel Gottfrid Lange, Växjö 1815.
3 000 - 5 000 SEK
Current bid:
- SEK