75
107223

BÄGARE, silver. I.Lampa, Stockholm 1778.

2 000 - 4 000 SEK
177 - 353 EUR
184 - 368 USD
Hammer price
1 700 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund delvis räfflad fot. Vågbandsdekor. Graverad blad- och hjärtdekor. Höjd 10 cm.

Slitage.