Stilleben med vita liljor
Signerad E. Kjerner och daterad 1939. Duk uppklistrad på pannå 33 x 43 cm.
Duk med smärre hål efter tidigare uppfästning. Smärre krackelyrer, skrapmärken samt ytsmuts.