Skogslandskap
Möjligen Erik Detthow (a tergo på spännramen skrivet Erik detthow 1920). Duk 81 x 60,5 cm.
Krackelyrer, smärre färgbortfall, ytsmuts.
Attribuering ska vara okänd konstnär 1900-tal, möjligen Erik Detthow.