TÄNDSTICKSSTÄLL, 2 st. Karl Hagenauer, Hagenauer Werkstätte, Wien, Österrike,
1930-40-tal. Mässing. Elefant på oval fotplatta, cylindriska ställ med delvis räfflad utsida. Stämplade HAGENAUER WIEN MADE IN AUSTRIA. Flerfärgade tändstickor medföljer. H 7,5 cm.
Obetydligt slitage. (2)
×
Log in
Could not log in