123
76171

FÄLLBORD. Mälardalen omkring år 1800.

5 000 - 7 000 SEK
454 - 636 EUR
483 - 676 USD
Hammer price
3 000 SEK

Fanerat med alrot och björkrot. Rektangulär fällbar skiva på tredelad centralfot. Längd 48, bredd 38, höjd 71,5 cm.

Lagningar.

 Hide
 Show more

Important Spring Sale 657

79. A set of five Gustavian chairs J. Lindgren (master in Stockholm 1770-1800).
20 000 - 25 000 SEK
Bid History
17 000

Your Bid
Current bid:
17 000 SEK