Rak form med hyllor och dörr. Svartlaserad furu, blyklädd dörr med en dalahäst. Signerad på dörrens insida SKÅP PANIK 33/100 FEBRUARI 1990 Thomas Sandell. Längd 35 cm, djup 27 cm, höjd 152 cm.
Repor och slitage.