nio delar, porslin. Rörstrand, Alf Wallander. Jugend. Bestående av kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna samt sex koppar med fat. Delvis förgylld dekor i grönt och rosa av blommor. Kaffekannans höjd 24 cm. En kopp utan fat medföljer.
Ett undersidesnagg.