Utan titel
Signerad J Kocjancic och daterad 2008/2009 a tergo. Numrerad 1/6. Ur serien "Paradise", motiv från Kornhamnstorg, Gamla Stan Stockholm. Silvergelatin 38 x 48,7 cm.
Donerad av konstnären.
Double Elvis Gallery, 2009.
Kocjancics svartvita bildvärld låter sig placeras i en klassisk street-photography tradition med referenser från den amerikanska traditionen och italienska neorealismen. I bildserien PARADISE visar han en personlig skildring av Stockholm.