Kari Riipinen, "Splitting Ladyland".
Sign. Polaroidcollage 130x90 cm.
Wear due to age and use.
Dance artist Päivi Maria von Hertzen.
På collaget finns bl.a. den finländska musikern "Tuomari Nurmio", som hörde till Riipinens breda konstnärskrets på 1980-talet.