"A rainy day with Walter Kampmann"
Silkscreen with metal imprints, on Fabriano paper, 1969, signed in ink and numbered 111/170, printed by Studio Quattro, Venice. I. 41 x 58 cm. S. 51.5 x 69 cm.
Retusch med vit gouache/akvarell längs bladets övre del. Missfärgad efter passepartout i bladets undre del av motivet, under signaturen. Uppfäst längs bladet övre hörn. Obetydliga rispor i färgen.
Koschatzky 36.